Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty

Monitory, najlepsze monitory - używane i nowe - komputery - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Monitor panoramiczny LCD 19 cali Philips 190CW7CS/ 00

Monitor panoramiczny LCD 19 cali Philips 190CW7CS/ 00

Gdyniapomorskie 150 2021-04-13
znajdzto.pl / ... / Monitory / Monitory LCD
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MONITORY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MONITORY z miast:

Monitor do komputera

 

Wybór monitora do komputera musi być podyktowany potrzebami użytkownika. Inny monitor wybierzemy, jeśli chcemy grać gry, a inny do zastosowań biurowych.

 

W wielu firmach i na użytek prywatny do obsługi niezbyt wymagających aplikacji wykorzystuje się najtańsze monitory. Warto jednak zwrócić uwagę przy zakupie monitora także na jego energooszczędność oraz ergonomię, która sprawia, że patrzenie w ekran nie męczy oczu, a praca jest przyjemniejsza. Obecnie oferowane na rynku monitory różnią się między sobą przekątną obrazu, typem matrycy, sposobem podświetlenia, a także rozdzielczością, dostępnymi złączami i czasem reakcji. Najtańsze obecnie monitory to ekrany z matrycą TN, które wprawdzie mają szybki czas reakcji, co jest istotne dla fanów gier komputerowych, jednak niezbyt dokładnie odwzorowują barwy. Monitory z matrycą TN nadają się do oglądania filmów, do gier i do zastosowań biurowych, natomiast nie są polecane do zastosowań profesjonalnych. Oprócz matryc TN dostępne są także matryce MVA, PVA i IPS. Matryce MVA oferują większe bogactwo kolorów i większy kontrast. Ich czas reakcji jest jednak znacznie niższy od matryc TN, dlatego nie polecane są do wyświetlania szybkiej animacji, choć rekompensatą mogą być dobre kąty boczne. W matrycach IPS natomiast, które zbudowane są z ciekłych kryształów, mamy do czynienia z doskonałymi kątami bocznymi. Matryce te wymagają jednak dobrego podświetlenia LED, które redukuje straty na kontraście. Matryce IPS cechuje bardzo dobre odwzorowanie kolorów, dlatego najczęściej są kupowane przez osoby pracujące w środowisku graficznym i przy montażu wideo. Monitory z matrycą IPS są jednak najdroższe ze wszystkich monitorów dostępnych na rynku. Najtańszy egzemplarz można zakupić za ok. 2000 zł. Obecnie wśród renomowanych producentów monitorów można znaleźć takie marki monitorów jak Eizo, Ilyama, HP, NEC i Dell. Alternatywą dla nowych monitorów są tańsze używane egzemplarze sprzedawane przez prywatne osoby na portalach internetowych i serwisach aukcyjnych.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...